Paşabahçe

pasabahce

Paşabahçe

Yarım asrılık hizmet

Yarım asırdan fazla bir süre İstanbul’un tarihine tanıklık eden, İstanbullu ya da yolu İstanbul’dan geçenlere hizmet eden Paşabahçe Vapuru 1952 yılında İtalya’da imalatı bitirilip İstanbul’a getirilmiş ve görevine başlamıştır.

ZAMAN

Bütün yılların yükü...

Kimi zaman çok sert kışları gördü kimi zaman da kavurucu yaz sıcaklarını. Neredeyse ortalama bir insan ömrü kadar çalıştı. İstanbul’un onlarca yıllık zamanına şahitlik etti. Milyonlarca insanın hüznüne, sevincine, telaşına ortak oldu. Milyonlarca insanla birlikte milyonlarca da yük taşıdı. İşte bu zaman ona biraz hırçın davrandı ve dokusunu kaybetmeye yorulmaya başladı.

pasabahce-vapuru
pasabahce-vapuru-viya

Restorasyon

Yeniden hayata...

Artık ümit kesilen tabiri caizse jilet olmaya gidecek Paşabahçe Vapuru İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Şehit Hatları’nın girişimiyle yeniden hayata döndürülmek üzere kapsamlı bir bakıma alındı. İçi ve dışı tamamen yenilenecek Paşabahçe Vapuru’nun iç dizayn mimari sponsoru Doğusel Şirketler Topluluğu bünyesinde bulunan mimarlık firması Viya Architectural tarafından yapıldı. Viya Architectural mimarlarının kapsamlı çalışmaları sonrası iç tasarımı dijital ortamda son bulmuş ve gerçek tasarıma dönüşmeyi beklemektedir.

İŞ ORTAKLARI

sehirhatları
viya

TASARIM FOTOĞRAFLARI

pasabahce-viya10
pasabahce-viya09
pasabahce-viya08
pasabahce-viya07
pasabahce-viya06
pasabahce-viya05
pasabahce-viya01